İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu ve diğer İzlanda temsilcilikleri İzlanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticari şehirleri arasında yer alan Ankara’de faaliyet yürütmektedir. İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan İzlanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu’ndan, İzlanda Ankara Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İzlanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir.  İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu, İzlanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu 2021 Tatil Günleri

1 Ocak Noel ve Yılbaşı Tatili

10 Nisan Kutlu Cuma

13 Nisan Paskalya

23 Nisan lusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

25-26 Mayıs Ramazan Bayramı

15 Temmuz Demokrasi Günü

31 Temmuz-3 Ağustos Kurban Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

24 Aralık Noel

25 Aralık Noel

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Kız Kulesi Sokak, 14/1, 06700, Gaziosmanpaşa / ANKARA

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Eskişehir, Aksaray, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Sivas, Kayseri, Yozgat, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Amasya, Çorum, Samsun, Kastamonu, Bartın, Bolu, Tokat, Zonguldak, Karabük, Sinop, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt, Kilis, Malatya, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Kars, Bingöl, Tunceli, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Ağrı, Ardahan, Van, Antalya, Burdur, ISparta, Adana, Kahramanmaraş, İçel, Iğdır, Osmaniye, Hatay

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

İzlanda vizesi başvurusunda bulunan şahıslar, İzlanda Konsolosluğu ve İzlanda Büyükelçiliği tarafından vize için talep edilen şartları yerine getirmekle yükümlüdür. İzlanda vizesi için gerekli şartları yerine getirmeyen kişilerin İzlanda Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.  

İzlanda vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İzlanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İzlanda seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında İzlanda vizesi başvurusu reddedilebilmektedir. Devamı.....