İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu ve diğer İzlanda temsilcilikleri İzlanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye'nin önemli ticari şehirleri arasında yer alan İzmir'de faaliyet yürütmektedir.İzlandaİzmirFahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Danimarka İzmir Büyükelçiliği'ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye'de yaşayan İzlanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusundaİzlandaİzmirFahri Konsolosluğu'ndan, İzlanda İzmir Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu'ndan ve diğer İzlanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir. İzlanda'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu, İzlanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Cumhuriyet Bulvarı, No: 115, 352100, Alsancak / İZMİR

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Afyon, Kütahya

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

İzlanda vizesi başvurusunda bulunan şahıslar, İzlanda Konsolosluğu ve İzlanda Büyükelçiliği tarafından vize için talep edilen şartlarıyerine getirmekle yükümlüdür. İzlanda vizesi için gerekli şartları yerine getirmeyen kişilerinİzlanda Vizesibaşvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

İzlanda vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İzlanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İzlanda seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında İzlanda vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.Devamı.....

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu 2023 Tatil Günleri

1 Ocak

Yılbaşı

7 Nisan

Kutsal Cuma

9 Nisan

Paskalya

21- 23 Nisan

Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

15 Temmuz

Demokrasi Günü

28 Haziran 1 Temmuz

Kurban Bayramı

30 Ağustos

Zafer Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel
31 AralıkYeni Yıl