İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu ve diğer İzlanda temsilcilikleri İzlanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticari şehirleri arasında yer alan İzmir’de faaliyet yürütmektedir. İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Danimarka İzmir Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.


Türkiye’de yaşayan İzlanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan, İzlanda İzmir Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İzlanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir.  İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu, İzlanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.


İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres:  Cumhuriyet Bulvarı, No: 115, 352100, Alsancak / İZMİR


İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Afyon, Kütahya


İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 
 

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

İzlanda vizesi başvurusunda bulunan şahıslar, İzlanda Konsolosluğu ve İzlanda Büyükelçiliği tarafından vize için talep edilen şartları yerine getirmekle yükümlüdür. İzlanda vizesi için gerekli şartları yerine getirmeyen kişilerin İzlanda Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.  

İzlanda vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İzlanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İzlanda seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında İzlanda vizesi başvurusu reddedilebilmektedir. Devamı.....

İzlanda Konsolosluğu resmi web sitesi değildir!